Gå til innholdet
Meny

Foreløpig enighet om reiseavtalene i staten

Sist oppdatert: 05.05.2020 14:39

Partene i staten er enige om å videreføre reiseavtalene. – Det har vært krevende forhandlinger med mange vanskelige tema på bordet. Partene har stått langt fra hverandre. Avtalen er et foreløpig kompromiss, sier spesialrådgiver Atle Gullestad.

Partene i det statlige tariffområdet har i lengre tid forhandlet reiseavtalene. Mandag ble Kommunal- og moderniseringsdepartementet (KMD) og hovedsammenslutningene Unio, LO, YS og Akademikerne endelig enige om et foreløpig kompromiss.

Avtalene videreføres omtrent som i dag, men med justering av enkelte satser. Virkningsperioden er kort. Avtalene gjelder fra 1. juni 2020 til 28. februar 2021.

I denne perioden er partene enige om å jobbe videre med å utvikle avtalen «med tanke på å tilpasse avtalene til dagens arbeidsliv og organisering».

Partene vil særlig vurdere:

 

Her finner du protokollene:

Innenlandsavtalen

Protokoll utland

Ny avtale utland

Tollbugata 35,
0157 Oslo

Org.nr. 971 526 564

Telefon: (+47) 21 02 33 64
E-post: post@akademikerforbundet.no

Web-redaktør: Astrid T. Sørland